Verder u 180 minuta bolji od "Čekićara", Arnautović probio led

U intersantom dvomeču prijateljskog karaktera, nemački tim bio je bolji od engleskog.

EPA/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Verder Bremena i Vest Hema odigrali su dva duela u dva dana u okviu priprema za narednu sezonu.

U prvom, odigranom juče, slavio je Verder sa minimalnih 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je u 12. minutu, strelac je bio Egeštajn.

Ruku na srce, Bilić je izveo izmešan sastav, ali su u nastavku priliku dobili i prvotimci, poput Fontea, Ajua, Masuakua, kao i novajlije Zabaleta i Arnautović.

Susret između ove dve ekipe koji je odigran danas okončan je bez pobednika, ali sa daleko više golova. Na kraju je bilo 2:2 (1:1).

Poveo je Vereder golom Kaldirole u 15. minutu, a izjednačenje je doneo Marko Arnautović 11 minuta kasnije.

On je dobro odreagovao posle centaršuta iz prekida sa leve strane i lako zatresao mrežu Verdera. To je bio njegov prvi gol u dresu "Čekićara", kako je tek nedavno u redove ekipe Slavena Bilića stigao iz Stouk sitija.

U nastavku je viđen veliki broj izmena, a Englezi dolaze do preokreta u 75. minutu preko mladog Antonija Martineza.

Ipak, samo šest minuta kasnije, konačnih 2:2 postavlja Žang Juning.