17:33

U okviru 29. kole nemačke Bundeslige, ekipa iz Bremena slavila je na svom terenu protiv Hamburgera.

EPA/DANIEL REINHARDT

Verder je na "Vezerstadionu" slavio sa 2:1 (1:1).

Gosti su poveli u šestom minutu preko Austrijanaca Gregoriča. Bivši igrač Verdera Aron Hant je prošao po desnoj strani, uputio sjajan centaršut ka visokom napadaču, koji dobro skače i vara golmana domaće ekipe za 0:1.

Domaćin je do poravnanja stigao u 41. minutu, nakon sjajne kontre. Garsija je povukao po levoj strani, uputio dubinski centaršut ka Bartelsu, on odlično pronalazi Krusea, koji vara golmana HSV-a za poravnanje.

To je bilo sve od prvog dela igre, a nakon pola sata igre u nastavku, domaćin dolazi do preokreta.

Još jedna lepa akcije Verdera, počeo ju je iz zadnje linije Mojsander, prosledio je loptu do Junuzovića, koji pronalazi strelca prvog gola Krusea. Ovaj odmah uočava Kajnca koji se dobro ubacuje, progirava ga, a vezista domaćega sastava vara Mateniju za 2:1.

Ispostavilo se da je to bio i pobedonosni pogodak za domaće, Verder je skočio na osmo mesto i ima 39 bodova, dok je HSV sa šest manje na 14. mestu.

Filip Kostić je u postavi Hamburger bio od starta, a igrao je do 82. minuta, kada ga je zamenio Jata.

Stanje na tabeli nemačke Bundeslige, pogledajte u nastavku.