Autor: Beta Beta
nedelja 01.02.2015.
19:43
Izvor: Beta

Verder je pobedio Hertu, a Augsburg Hofenhajm u poslednjim utakmicama ovog kola.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri Verdera pobedili su danas na svom stadionu Bremenu berlinsku Hertu sa 2:0, u utakmici 18. kola nemačke Bundeslige.

Oba gola postigao je argentinski napadač Franko Di Santo, u 43. i 69. minutu, a drugi gol je bio posebno lep, nakon što je uhvatio polumakazice.

Verder je tako izašao iz zone ispadanja, pošto je sada na 12. mestu sa 20 bodova, dva više od Herte, koja je na 15. poziciji.

Augsburg i Hefenhajm su imali problema sa snegom koji je padao skoro celu utakmicu, a izgleda da je ova pojava više odgovarala domaćem timu.

Augsburg je pobedio sa 3:1, a golove su postigli Altintop na sjajnu asistenciju Hojberga, Verner iz slobodnog udarca u 42. minutu, Firmino je smanjio rezultat na 2:1 nakon centaršuta Šveglera, da bi Bobadilja dokrajčio Hofenhajm golom u poslednjem trenutku meča.

Pogledajte i jednu fotografiju sa tog meča...