Velika, ali da li će biti i Pirova pobeda Real Madrida?!

subota 23.04.2016.
17:52

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Rajo Valjekano nakon velikog preokreta rezultatom 3:2 (1:2), ali bi loša vest za Zinedina Zidana mogla da bude povreda Karima Benzeme.

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Heroj u pobedi Reala bio je dvostruki strelac Geret Bejl, dok je treći postigao Lukas Vaskez koji je u finišu prvog dela igre zamenio povređenog Karima Benzemu koji se po izlasku sa terena uhvatio za list.

Tim Paka Hemeza je odlično otvorio utakmicu i do 15. minuta imao dva gola prednosti. Najpre je u sedmom minutu Bebe odlično prošao Danila i pronašao Ibarba koji je sa pet metara matirao Navasa.

U 14. minutu, nakon kornera, Varan je loše intervenisao, a lopta je pala pravo na nogu Mikuu, koji lako pogađa mrežu za velikih 2:0.

Real je očekivano krenuo u ofanzivu, bio sve opasniji po gol domaćina, a u 35. minutu, Bejl je kornera Tonija Krosa glavom pogodio za 1:2.

U finišu prvog poluvremena, Zidan je bio primoran da iz igre izvede Karima Benzemu zbog povrede, a zamenio ga je Lukas Vaskez.

Upravo je omaleni krilni napadač u 52. minutu glavom na centaršut Danila postigao prelep gol za 2:2.

Real je od tog trenutka bio jedini tim na terenu, gosti su stvarali prilike, najopasniji je bio Geret Bejl koji je u nekoliko navrata prolazio i stvorio nekoliko prilika, ali su neprecizni bili Hese i Lukas.

Ipak, u 81. minutu, Velšanin je kaznio očajnu igru odbrane Raja, stuštio se ka golu, štoper i golman su zaspali, a Bejl pogodio dalji ugao za veliki preokret.

Domaći nisu imali snage da dođu do novog gola i velikog boda u borbi za opstanak pa je Real Madrid makar privremeno preuzeo vrh tabele, pošto Barselona i Atletiko Madrid svoje mečeve tek igraju u subotu u večernjim satima.

Golove sa Valjekasa pogledajte OVDE.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

33 Komentara

Madridista till I die
Saturday, 23.04.2016
20:00

Samo čekam trenutak kad će da prodaju Iska, toliko čovjek iritira svojom igrom da to nije normalno, nakon skoro tri godine očigledno je da se uopšte ne uklapa u naš sistem, neka ide negdje drugo gdje će bezglavo davljenje lopte, sporost, tromost i nekonstantnost dobrih igara biti cijenjena kod navijača, jer meni pojede sve živce kad je u igri. Inače vrlo važna pobjeda za ostanak u trci i za moral, posebno jer je došla nakon preokreta i bez nekoliko prvotimaca.

Misosesic
22:13

A ja uzivam da gledam njega na terenu.To je igrac sa najboljim prijemom lopte na planeti(po meni).

Penaldo Simuladore
19:06

Kakva nesreća za ovaj Rayo: prva utakmica u sezoni koju Kiki ne igra i to baš protiv njih. Da je Kiki igrao nikada Real ne bi stigao 2:0, a kamoli prestigao...

Garban
19:41
Go Hard or Go Home
21:18

Valjekano je Bajern za Volfsburg,well done.

19:49

Rayo je za njih Bayern...

Misosesic
19:01

Nadam se da nije neka veca povreda Benzeme.Igra u prvom poluvremenu malo opustena ali u drugom mnogo bolja,bitna su tri boda sad se nadajmo kiksu neke od dve ekipe (Barsa,ATM).Real je pokazao da je mentalno jak i uspeo da preokrene rezutat nakon dva gola zaostatka i to bez Ronalda i Modrica.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
18:31

bejl danas pokazao klasu dao je 2 gola ukupno 18 ove sezone u primeri...dao dosta lep treci gol ali veoma los real na pocetku meca...nadam se da benzema nije ozbiljno povredjen jer se na kraju i bejl pozalio na povredu

Madridista
18:14

Uh dobro je, zasluzeno smo dobili ali Rajo mi je veoma simpatican tim, mislim da su i protiv Barse igrali ravnopravno i stalno napadali ali ipak su izgubili zbog slabije odbrane. Nadam se da ce ostati u ligi, zasluzuju tu sigurno. Nadam se kisku Atletika i Barselone ali ipak mislim da ce Barselona osvojiti jer imaju najlaksi raspored i mislim d anece sebi dozvoliti pad koncetracije i kikseve, ali ko zna mozda na kraju opet Atletiko osvoji, zaist napeta zavrsnica najjace lige svijeta.

Toni Kroos
18:13

Ja ne mogu da verujem da Zidan ne dozvoljava Rodrigezu da igra duze od 10 minuta.. Kovacic,Hese i Lukas Vaskez pre Hamesa Rodrigeza?! Sramotno!

Misosesic
19:03

Slazem se stvarno steta,al sigurno nesto ne stima sa malim ne drzi njega Zidan na klupi bez razloga.

Jason
19:15

Lukas Vaskez i ajde nekako uvek kad igra ili asistira ili da gol :D Mora da je nesto zaratio sa Zidanom!

El Capitan
18:08

Nisam stigao sa gledam. Kakvi smo bili?

LuisSuarezFB
18:00

Jako los Real u prvom poluvremenu. U drugom solidan. Cestitke Raju. Lepo igraju. Kros bas los kao i Kovacic. O Danilu da ne govorim. Jeste zabelezio asistenciju ali tako je los u odbrani. I Arbeloa i Carvajah su mnogo bolji od njega. Bas losa kupovina a mislio sam da je igracina. Benzema nista nije pokazao a i stalno se povredjuje. Ali ne verujem da bi uradio nesto kasnije jer nista nije pokazao dok je igrao. Bejl se izdvojio od drugih i lepo pretrcao za treci gol. Nije ni on bas dobro igrao ali vazni su golovi. Ovo me podsetilo na onaj gol kada je pretrcao Bartru.

Jason
18:00

Poslonio om Rayo pobedu!Voleo bihda ostanu u ligi,uvek igraju napadacki fudbal!