VBA bolji od prvaka, porazu Lestera "kumovao" Drinkvoter!

nedelja 06.11.2016.
19:24

Lester siti je na svom stadionu ugostio Vest Brom u 11. kolu Premijer lige.

Beta/Nigel French/PA via AP

Fudbaleri Klaudija Ranijerija doživeli su razočaravajući poraz nasvom stadionu od ekipe Tonija Pjulisa.

Na kraju je bilo 1:2 za goste iz Vest Bromviča, glavni krivac za poraz definitivno je i vezista "Lisica" Deni Drinkvoter na čiju dušu ide drugi, pobednosni gol gostiju.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali su gosti dominirali. Imali su pet šuteva ka golu Cilera, dok aktuelni prvak nije uspeo da uputi nijedan šut ka golu VBA.

Nakon sedam minuta igre u nastavku, gosti su poveli, Filips je odlično izveo slobodan udarac sa desne strane, najviši u skoku bio je Džejms Morison.

Ipak, domaćin se vraća nakon samo tri minuta, proradila je ažirska veza. Najpre je Slimani poslo loptu na desnu stranu, ona je stigla do Mareza, koji je centrirao, bivši napadač Sportinga je bio najviši u skoku te je lako, glavom savladao Fostera.

Delovalo je da domaća ekipa može i do preokreta, a onda je usledio šok za sve prisutne na "King Pauer" stadionu.

Deni Drinkvoter je amaterski poslao loptu ka svojem golu, Filips je bio najbliži i najbrži, sjurio se ka golu Cilera, Nemac nije imao šansi.

Postavio je tako Meti Filips konačan rezultat i apsolutno zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Ovim susretom je 11. kolo kompletirano, sledi reprezentativna pauza, a VBA je ovom pobednom skočio na 11. mesto sa 13 bodova, dok je Lester 14, sa bodom manje.

Celu tabelu nakon 11 rundi pogledajte u nastavku, a golove sa susreta Lestera i VBA pogledajte OVDE.