Vardi nastavio da rešeta i u reprezentaciji, srušio Turke!

nedelja 22.05.2016.
20:12

Fudbaleri engleske reprezentacije pobedili su selekciju Turske rezultatom 2:1 (1:1) u prijateljskom susretu na Etihadu.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Heroj u pobedi Engleza bio je najbolji igrač sezone u Premijer ligi Džejmi Vardi koji je postigao pobedonosni pogodak u 83. minutu.

Već u trećem minutu, Kejn je donep prednost Englezima na asistenciju Dele Alija, ali je posle samo desetak minuta Čalanoglu pogodio za 1:1.

U 72. minutu Vardi je iznudio jedanaesterac, ali je sa bele tačke neprecizan bio Hari Kejn.

Zanimljivo, Kejn je prvi fudbaler koji je promašio penal za Englesku još od 2010. godine kada je Lampard promašio jedanaesterac protiv Japana.

Međutim, posle samo 10 minuta, Vardi je doneo pobedu Englezima. Posle kornera i gužve u šesnaestercu, našao se na pravom mestu i pogodio prvi ugao za konačnih 2.1.

Selektor Engleske Roj Hodžson izveo je na teren prilično jak sastav, u formaciji 4-3-3:

Hart - Voker, Kejhil, Stouns, Rouz - Dajer, Ali, Vilšir - Sterling, Vardi, Kejn. U drugom poluvremenu su ušli Henderson i Drinkvoter umesto Vilšira i Sterlinga.

Pobedonosni gol Džejmija Vardija pogledajte OVDE.