21:10
Izvor: Beta

Fudbalski šampion Makedonije, Vardar plasirao se danas u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, nakon što je u dvomeču drugog kola bio uspešnij od švedskog Malmea.

Epa/Salvatore Di Nolfi

Skopski klub je u revanš utakmici, koja je odigrana u Strumici, pobedio Malme sa 3:1, dok je u prvoj utakmici rezultat bio nerešen 1:1.

Švedski tim je u revanšu poveo sa 1:0 u 16. minutu iz penala, za koji su navijači Vardara smatrali da nije postojao pa su počeli da skandiraju: "Uefa – mafija!". Penal nad Džo Inge Bergom je napravio golman Vardara Filip Gačevski, a izvodjač najstrože kazne je bio Markis Rozenberg.

Prvo poluvreme je završeno nerešenim rezultatom, a gol izjednačenja za Vardar je postigao kapiten Boban Grnčarov u 56. minutu. Do izjednačenja skopski "crveno-crni" stigli su u 61. minutu, kada je napravljen penal nad Felipeom. Brazilac je sam šutirao penal, ali je golman švedskog tima odbio loptu, koju je u gol poslao Tigran Barsejang. Treći gol je postigao Boban Nikolov u 90. minutu.

Vardar će protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojoj Makedonija ponovo ima predstavnika nakon 11 godina, doznati sutra, nakon revanša Kopenhagena i slovačke Žiline. Danski tim je u prvom meču slavio u gostima sa 3:1.

Utakmice trećeg kola Vardar će prvo igrati u gostima, 25. jula, a revanš pred svojim publikom u Makedoniji 1. avgusta.