Autor: Beta Beta
nedelja 05.10.2014.
18:40
Izvor: Beta

Menadžer Mančester junajteda izjavio nakon meča sa Everotom da je golman "Đavola" najzaslužniji za pobedu u sedmom kolu Premijer lige.

Beta/AP Photo/Jon Super

Junajted je slavio na "Old Trafordu" sa 2:1, a David De Hea je činio čuda na golu.

"Ponovo smo čekali poslednji zvižduk sudije...

Everton je imao dobre šanse, dobre udarce, ali De Hea je bio fantastičan. Nije mu bilo lako ni malo, imao je mnogo igrača ispred sebe. Uprkos tome dobro je branio, veoma sam zadovoljan njegovim učinkom"
, rekao je Van Gal britanskim medijima.

"Đavolima" je trijumf nad "Karamelama" bio treći ove sezone i sada su već na četvorom mestu na tabeli Premijer lige.

Anhel di Marija je doneo prednost Mančesteru u 27. minutu, a pobedu i sva tri boda je doneo Radamel Falkao u 62. minutu, što je Kolumbijcu prvi gol u Premijer ligi.

"Falkao je forsirao sebe prošle nedelje protiv Vest Hema. Rekao sam mu da treba da bude zadovoljan svojim nastupima i da će golovi doći. On će biti još bolji posle pauze", kazao je Van Gal.

Golman David De Hea je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf. U nadoknadi vremena u prvom poluvremenu odbranio je penal Lejtonu Bejnsu, dok je u drugom delu meča imao još nekoliko odličnih intervencija.

"Koja je bila moja najvažnija odbrana? Možda penal. Svaka odbrana je bila važna, ali ekipa je igrala veoma dobro"