petak 13.03.2015.
22:42

Odlična Valensija i danas, izbila je na treće mesto Primere nakon ove utakmice.

sportske.net

Valensija je, barem za kratko, izbila na treće mesto šampionata Španije nakon današnje pobede protiv Deportiva iz La Korunje od 2:0.

Počelo je veoma opasno po Deportivo, loptu je dočekao u šesnaestercu Alvaro Negredo, ali nije uspeo da postigne gol iz solidne pozicije.

Uspevala je La Korunja da se dobro brani u ovom periodu, nije Valensija uspevala da napravi dobru priliku do kraja prvog poluvremena.

Ipak, druga priča u drugom delu igre.

Na samom početku poluvremena ponovo je Negredo imao dve prilike da savlada golmana gostiju, Fabrija, ali ga danas nije hteo gol. Samo nekoliko minuta kasnije, Huanfran je napravio faul, sudija je svirao penal, a Pareho je bio taj koji je uzeo loptu u svoje ruke.

Bio je siguran izvođač, poslao je golmana u jednu stranu, on je šutirao u drugu i doneo Valensiji vođstvo.

Dvanaest minuta kasnije, u 73. minutu, Valensija je rešila pitanje pobednika.

Do lopte je u šesnaestercu došao Fehouli, probio po desnoj strani i uposlio Paka Alkasera kome nije bilo teško da savlada golmana La Korunje.

Dakle, Valensija - La Korunja 2:0, potpuno zasluženo "Slepi miševi" slave pobedu na "Mestalji".