Valensija opet ona stara, treća pobeda u nizu!

nedelja 09.04.2017.
13:50

Fudbaleri Valensije slavili su na gostovanju u Granadi i tako upisali treći vezni trijumf u Primeri.

EPA/JUAN CARLOS CARDENAS

Voro je preporodio Valensiju, to je sada svima jasno.

Čovek koji je u par navrata bio samo prolazno rešenje za klupu "Slepih miševa", dobio je šansu nakon Prandelija i potpuno je iskoristio.

Valensija je sada 12. na tabeli, stigli su do 11. pobede u šampionatu, kako su danas u matine terminu savladali Granadu sa 1:3 (0:2).

Ono što je takođe veoma važno za Valensiju nakon ovog susreta je činjenica da se u formu vratio Simone Zaza.

On je postigao prva dva pogotka na meču, u rasponu od samo dva minuta.

Najpre je odlično odreagovao nakon centaršuta Montoje sa desne strane i glavom smestio loptu u mrežu Giljerma Očoe.

Samo 120 sekundi kasnije, Santi Mina centrira sa leve strane, Zaza lukavo izbegava ofsajd zamku i iz neposredne blizine lako smešta loptu u mrežu nemoćnog Meksikanca.

Bilo je jasno da Granadi preti još jedan poraz, a sve je manje-više bilo rešeno nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu.

Krilni fudbaler Valensije Santi Mina je ostao sam u kaznenom prostoru domaćina, Soler je to uočio i pronašao ga, da bi Mina lako savladao Očou.

Deset minuta kasnije, tračak nade za Granadu, Ponce je izlomio odbranu gostiju i efektnim udarcem u dalji ugao matirao Dijega Alveša.

Do kraja ipak nije bilo golova, Valensija je upisala treći vezani trijumf, sada su 12. sa 39 osvojenih bodova, dok je Granda sve bliža Segundi, 19. su sa 20 bodova, sedam manje od Leganjesa koji je prvi iznad crte.