Uzbudljiv finiš u Primeiri, Porto ostao u trci

subota 29.04.2017.
23:27

Fudbaleri Porta slavili su na gostovanju u Čavesu, u okviru 31. kola portugalskog šampionata.

EPA/ESTELA SILVA

"Zmajevi" su slavili sa 0:2 (0:0) na gostovanju u Čavesu i tako ostali na tri boda od Benfike, koja je ranije danas savlada Eštoril.

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku najbolji strelac ekipe Soareš doneo prednost gostima.

Andre Andre je ukrao loptu neopreznim fudbalerima Čavesa, šutirao potom sa ivice kaznenog prostora, čuvar mreže domaće ekipe je ukrotio njegov udarac, ali je na odbitak naleteo Soareš, koji pogađa praznu mrežu za 1:0.

Nekih 20ak minuta kasnije, Otavio šalje sjajan pas ka Andreu, koji beži odbrani i lako matira golmana Čavesa.

Do kraja susreta, veliku glupost je napravio jedan od najiskusnijih, desni bek "Zmajeva" Maksi Pereira je užasno startovao sa dve noge nad protivničkim fudbalerom, sudija ga je odmah počastio crvenim kartonom.

Brojčani nadjačani fudbaleri Porta su uspeli da zadrže dva gola prednosti i upišu vredan trijumf.