19:57

Reprezentacija Nemačke savladala je Mađarsku u poslednjem pripremnom meču pred Euro 2016.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Nemci su u generalnoj probi pred Evropsko prvensto u Francuskoj rezultatom 2:0.

Prvi pogodak na meču bio je delo defanzivca Mađara Adam Lang, koji je savladao svog čuvara mreže u 39. minutu utakmice.

Joakim Lev je "promešao" karte u drugom poluvremenu, izmeniio je tri igrača do 60. minuta, a u igru su ulazili Čan, Mario Gomez i Širle.

Izmene kao da su urodile plodom, jer je samo tri minuta nakon uvođenja u igru ofanzivca Volfsurga i nekadašnjeg igrača Čelsija i Leverkuzena,

Na 2:0 je povisio napadač Bajerna Tomas Miler, a ispostavilo se da je to i konačan rezultat.

U redovima Nemaca do kraja meča priliku su dobili Švajnštajger, Sane i Podolski.

Ovako je selekcija Nemačke napravila sjajnu uvertiru pred Evropsko prvenstvo, gde će se sa takmičiti u Grupi C, sa selekcijama Severne Irske, Poljske i Ukraijine.

Mađari su se solidno pokazali  u poslednjoj proveri pred Euro, a oni će se na smotri najboljih selekcija "Starog kontinenta" naći u grupi F, sa Portugalijom, Islandom i Austrijom.