Ukrajinci zakoračili ka Francuskoj!

Autor: Boban Filipović
subota 14.11.2015.
19:54

Slovenci ostavili kosti u Ljvovu i biće im vraški teško da nadoknade dva gola minusa u revanšu u Mariboru.

BETA/AP Photo/Efrem Lukatsky

Fudbalska reprezentacija Ukrajine napravila je veliki korak na plasmanu na Evropsko prvenstvo jer je u prvom baraž meču bila bolja od Slovenije rezultatom 2:0.

Ukrajinci su poveli sredinom prvog polovremena golom Andreja Jarmolenka, koji je sjajnim lažnjakom izbacio iz igr etrojicu defanzivaca 'Zmajčeka' a onda rutinski poslao loptu u mrežu Samira Handanovića.

Ukraine Slovenia Euro Soccer

Josip Iličić je imao dobru priliku da espresno poravna rezultat, ali je njegov pokušaj ostao na prečki.

Do odlaska na odmor gosti ne koriste još jednu izglednu šansu, Milivoje Novaković je očajno prihvatio loptu u šesnaesetrcu domaćina.7

Ukrajina je duplirala prednost nakon desetak minuta igre u nastavku, Fedeckij je sa desnog boka asistirao Jevgenu Seleznjovu na drugu stativu, koji sprovodi loptu u nebranjenu mrežu.

Potom je Handanovića na muke stavio Garmaš, Seleznjov je u 70 minutu imao veliku priliku da postigne drugi gol i sve reši, pogodio je stativu.

U finišu jalova inicijativa Slovenaca, Ukrajinci su vrebali iz kontre kako bi svoju pobedu učinili još ubedljivijom, ali je ostalo 2:0.