Tuga na Mestalji, očajna Valensija, Eibar sjajan u Pamploni

utorak 03.01.2017.
20:52

Odigrane prve dve utakmice osmine finala španskog Kupa kralja i obe su dobile gostujuće ekipe.

screenshot - Youtube.com

Ekipa Valensije ove sezone trpi udarce jedan za drugim, a ni na početku nove godine se ništa po tom pitanju nije promenilo.

Tim sa Mestalje je večeras doživeo novi debakl, ovog puta u prvom meču osmine finala Kupa kralja, i to pred svojim navijačima protiv Selte koja je slavila sa 4:1.

Gosti iz Viga su poveli posle samo tri minuta igre, kada su iznudili jedanaesterac, a sa bele tačke precizan je bio Aspas. Deset minuta kasnije, Kanselo pravi kardinalnu grešku pred svojim kaznenim prostorom, Aspas odmah proigrava Bongondu koji duplira prednost Selte - 0:2.

A da Valensija večeras pretrpi pravi debakl, potrudio se i Danijel Vas koji je na asistenciju Bongonde postigao treći gol za goste, za 0:3 na semaforu posle samo 18 minuta igre!

Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, u nastavku Pareho je u 58. minutu realizovao jedanaesterac za domaće, a konačnih 1:4 postavio je Guideti u 75. minutu, samo tri minuta pošto je zamenio Aspasa.

Posle ovakvog epiloga, utisak je da će revanš u Vigu biti samo formalnost, a dodajmo još i da je u startnoj postavi Selte bio i naš reprezentativac Nemanja Radoja koji je odigrao svih 90 minuta.

Ubedljivi u gostima bili su i fudbaleri Eibara, koji su deklasirali Osasunu u Pamploni rezultatom 3:0!

Ovakav epilog najavio je Nano, vodećim golom u 28. minutu, a domaćina su u nastavku dotukli Bebe u 75. i Adrijan u 90. minutu meča.

U ekipi Osasune nastupio je i srpski internacionalac Goran Čaušić, koji je na početku drugog poluvremena zamenio Toresa.

Od 21:15h igraju se još dve utakmice, Las Palmas - Atletiko Madrid, odnosno La Korunja - Alaves.