13:49

Nova pobeda ekipe Horhea Sampaolija.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri Sevilje pobedili su u gostima ekipu Osasune rezultatom 3:2 (1:1) u 19. kolu Lige Primere.

Osasuna je u dva navrata vodila, ali je na kraju ostala bez ijednog boda.

Leon je doneo prednost domaćima u 15. minutu, a izjednačio je Ibora u samom finišu prvog poluvremena posle asistencije Stevana Jovetića.

IBora je obeležio i drugo poluvreme, pošto je najpre u 63. minutu postigao autogol, a potom je posle samo stotinak sekundi pogodio za 2:2.

Sevilja je do sva tri boda došla golom Frana Vaskeza u 80. minutu, da bi u nadoknadi vremena Sarabia potvrdio trijumf za 4:2, iako su domaći samo minut kasnije dali gol za konačnih 4:3 u ovoj ludoj utakmici.

Ovim trijumfom, Sevilja je zadržala korak za Realom i ispred Barselone na drugom mestu na tabeli.

Andalužani imaju bod manje, ali i meč više od Real Madrida, a Barselona će biti na bod od Sevilje ukoliko večeras pobedi Eibar.