Triler u FA kupu, Vest Hem prošao Everton!

utorak 13.01.2015.
23:35

Igrani su revanš mečevi FA kupa, a najzanimljiviji su odigrali Vest Hem i Everton, ekipe koje se takmiče u Premijer ligi.

Beta/AP Photo/Jon Super

U prvom meču Everton je golom u nadoknadi vremena koji je postigao Romelu Lukaku došao do drugog meča, a novi meč doneo nam je dosta uzbuđenja.

Valensija je doveo Vest Hem u vođstvo sjajnom realizacijom nakon asistencije Kerola, da bi do kraja meča "Čekićari" igrali sa igračem više pošto je Mekgidi dobio drugi žuti karton za Everton.

Pokušao je izmenama Martinez, Miraljas je bio igrač koji je promenio stanje na terenu.

On je ušao umesto Barklija, da bi gol iz slobodnog udarca postigao u 82. minutu i ponovo održao Everton u igri.

Završeno je bilo 1:1, otišlo se u produžetke.

Previše uzbuđenja videli smo za 30 minuta. Krenulo je golom Lukakua u 97. minutu i bilo je još šansi pred golom Vest Hema, da bi Karlton Kol na drugoj strani postigao gol i doneo penale ekipi Sema Alardajsa.

Nisu penali bili za one sa slabim srcem. Prvo je Nejsmit promašio u drugoj seriji, a Vest Hem je u petoj preko Stjuarta Dauninga imao priliku da prođe u naredni krug.

Ipak, odbranio je Robles, nastavila se neizvesnost.

U desetoj seriji golman Evertona je došao na red, Robles je pogodio prečku u stilu Predraga Mijatovića, da bi golman Vest Hema, Adrijan, odveo Vest Hem u narednu fazu!