Trijumf La Korunje u Andaluziji

Autor: Boban Filipović
četvrtak 24.09.2015.
23:59

Utakmicom između Betisa i Deportiva spuštena je zavesa na peto kolo španske Primere.

sportske.net

Gosti iz Galicije odneli su ceo plen sa 'Benito Viljamarina' jer su večeras savladali Betis rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu minuta golova nije bilo, a prvi gol na utakmici pao je nakon 10-ak minuta igre u nastavku.

Kartabija je bio strelac, raspalio je levicom sa preko 25 metara, bila je to golčina za TV špice, lopta je od prečke ušla u gol, Adan je paradom dodano ulepšao ovaj momenat, definitivno kandidat za najlepši pogodak kola.

Domaćin je brzo poravnao, na isteku sata igre Petros je pogodio na asistenciju Sebaljosa.

Ipak, u 72. minutu La Korunja ponovo dolazi u vođstvo, asistent kod prvog gola Fajr je strelac pošto je odlično ispratio centaršut Borhesa.

Do kraja su domaći jalovo napadali, promena nije bilo, ostalo je 1:2.

Deportivu je ovo druga prvenstvena pobeda ove sezone, Galicijci su se ovim trijumfom iskupili za poraz na svom 'Riasoru' od Hihona i sa osam osvojenih bodova idu na sedmu poziciji na tabeli.

Betis ostaje na pet bodova i nalazi se na 14. mestu na tabeli.