'Trešnje' procvetale na 'Apton Parku', Marez i Gomis se ne smiruju

Autor: Boban Filipović
subota 22.08.2015.
18:05

Burno subotnje popodne na utakmicama trećeg kola Premijer lige, najburnije je bilo u istočnom Lonodnu gde je Bornmaut zabeležio prvu pobedu u eliti u istoriji. Kristal Palas bolji od Aston Vile pred svojom publikom, dok je na ostala tri terena pala podela

Beta/AP Photo/Nick Potts, PA Wire

Čak sedam golova viđeno je na 'Bolejn Graundu' gde je Vest Hem ugostio novajliju Bornmaut, gosti su postigli jedan gol više i zabeležili prvi trijumf u Premijer ligi.

'Trešnje' su stekle dva gola prednosti u prvoh pola sata igre, oba puta strelac je bio Kalum Vilson.

'Čekićari' se vraćaju u igru na startu drugog dela igre, već u 53. minutu rezzltat je poravnat golovima Marka Nobla sa penala i Kuajtea.

Međutim, polovinom drugog poluvremena rezervista Pu donosi novu prednost Bornmautu, a nešto više od deset minuta pre kraja Vilson pogotkom sa penala stiže do het-trika i gosti ponovo imaju dva gola viška.

Uoči četvrtog gola Bornmauta Vest Hem je ostao sa desetoricom zbog crvenog kartona Karla Dženskinsona, ali iako brojčano inferiorniji, Bilićevi Puleni preko rezerviste Maige postižu treći gol, ali to je bilo sve što su uspeli da učine. Završilo se rezultatom 3:4.

Kristal Palas je upisao drugu prvenstvenu pobedu ove sezone, na 'Selharst Parku' je pala Aston Vila.

Na prvi gol se čekalo 70 minuta kada Skot Dan dovodi Pardjuove 'Orlove' u vođstvo na asistenciju Pančona. Sedam minuta kasnije Suareov autogol donosi poravnanje, da bi tri minuta pre kraja utakmice Bakari Sako doneo trijumf Palasu.

Lester i Totenhem su remizirali na 'King Power' stadionu, utakmica je bila prilično nesadržajna do samog finiša kada se opasno zakuvalo.

'Pevci' su poveli golom rezerviste Dele Alija u 81. minutu, ovom mladiću je to bio prvenac u Premijer ligi. Fantastični Alžirac Marez je ekspresno poravnao rezultat i tako postigao već četvrti gol u sezoni. Do kraja se rezutat nije menjao, ostalo je 1:1.

Istim rezultatom završene su utakmice na 'Kerou Roudu' i na 'Stadionu svetlosti'.

Stouk je poveo u Noriču nakon 11 minuta igre preko Mamea Dijufa na asistenciju Đerdana Šaćirija, konačan rezultat postavljen je nešto pre isteka pola sata igre, gol za 'Kanarince' delo je Martina.

Na severoistoku je Svonsi trećim golom Bafetimbija Gomisa u sezoni pred sam kraj prvog poluvremena otišao na odmor s minimalnom prednošću, ali je Sanderlend došao do prvog boda zahvaljujući 'starom liscu' Džermajnu Defou, koji je zatresao mrežu Fabijanskog asistenciju imenjaka Lensa.