Treći vezani poraz Alavesa, Srbi ponovo van stroja

subota 08.04.2017.
14:52

U okviru 31. kola španske Primere, Espanjol je na svom stadionu savladao Deportivo Alaves.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Izabranici Kike Sančez Floresa slavili su na svom stadionu protiv ekipe iz Vitorije rezultatom 1:0 (0:0).

Nakon neuzbudljivog prvog poluvremena, domaćin dolazi do prednosti posle 10 minuta igre u nastavku.

Viktor Sančez izvodi jedan slobodan udarac, uputio je centaršut ka levoj stativi gola gostiju, na pravom mestu našao se David Lopez, koji prosleđuje loptu do Pijatija, kome nije bilo teško da sa samo par metara savlada golmana Alavesa.

Dobru šansu za izjednačenje imao je Fedal nekih 15ak minuta kasnije, ali je iz izgledne pozicije uspeo da promaši čitav gol domaćina.

Mogao je Espanjol i do ubedljivijeg trijumfa, da je Leo Baptistao bio pribraniji u 78. minutu, kada je njegov udarac sačuvao golman gostiju Pačeko.

U 90. minutu jedan od najboljih igrača Alavesa ove sezone Ibai, imao je priliku da poravna rezultat, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca otišao preko gola.

Na kraju pobeda Espanjola, sada su deveti sa 46 bodova, dok je Alaves dva mesta ispod njih sa tri boda manje.