Totenhem veoma ubedljiv na "Sent Meriju"!

sreda 28.12.2016.
22:35

Ekipa Totenhema je uspela da kao gost slavi protiv Sautemptona sa 4:1, iako je gubila.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Totenhem slavi sva tri boda danas na "Sent Meriju" pošto je savladao Sautempton sa 1:4 (1:1), a zanimljivo da su tri gola postignuta glavom.

Počelo je veoma dobro po domaće iz Sautemptona, Vord Praus je centrirao iz slobodnog udarca, Virdžil van Dajk je najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu Uga Lorisa. Utakmice je tek počela u tom trenutku, igrao se drugi minut, ovo je jedan od najbrže postignutih golova ove sezone u Premijer ligi.

Ipak, nakon tog gola su se domaći povukli, svesno ili nesvesno, procenite sami.

Totenhem je bio nešto bolji rival, a do izjednačenja stižu već u 19. minutu i to preko mladog Dele Alija. Bio je to fantastičan udarac glavom pod prečku, Frejzer Forster nije mogao da bolje reaguje.

Viktor Vanijama je imao još jedan udarac ka golu domaćih, Sautempton u kome danas Dušan Tadić nije igrao od početka, je imao dosta sreće.

U nastavku odmah gol za Sparse, i to nakon prekida. Kristijan Eriksen je sjajno izveo korner, Hari Kejn odlično skače i šalje loptu u nebranjeni deo mreže za 1:2 i time postavlja konačan rezultat već u 52. minutu meča.

Samo četiri minuta kasnije sve je moglo da bude rešeno. Sisoko je povukao loptu, bila je to sjajna kontra Totenhema, uposlio je Dele Alija koji je promašio gol, ali je prema mišljenju sudije bio ometen od strane Redmonda, koji je dobio crveni karton. Redmond je "počeo" sa faulom pre kaznenog prostora, pa je po mišljenju mnogih penal prestrogo dosuđen.

Hari Kejn je prišao lopti, promašio je čitav gol, umalo nije prebacio stadion.

U nastavku je Eriksen mogao da postigne gol, ali nije uspeo u toj nameri, rezultat je ostao nepromenjen, 1:2.

Pokušao je Klod Pjuel sa Dušanom Tadićem koji je ušao u 72. minutu, ali nije ni to pomoglo, Totenhem je danas zasluženo slavio, moramo priznati.

Do kraja smo videli još čak dva gola u mreži Sautemptona, a strelci su bili Son i Ali u 85. i 87. minutu meča.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE, a unastavku pogledajte i trenutnu tabelu.