subota 16.01.2016.
15:40

'Crne mačke' povele na 'Vajt Hart Lejnu', a onda primile četiri komada.

Beta/AP Photo/Ross Land

Na premijeri 22. kola Premijer lige Totenhem je na svom terenu savladao Sanderlend sa ubedljivih 4:1.

Gosti su poveli pet minuta pre odlaska na veliki odmor, Adam Džonson je odigrao maestralan pas u prostor za Van Ahnolta, a levi bek 'Crnih mačaka' u maniru rasnih napadača gađao bliži ugao i zatresao mrežu Iga Ljorisa.

Međutim, prednost ekipe Sama Alardajsa bila je na snazi tek 90 sekundi.

'Pevci' su razvili tiki-taka akciju, Hari Kejn je izašao sam pred Pikforda, ovaj mu odličnim istrčavanjem ušao u šut, ali lopta dolazi do Kristijana Eriksena koji poravnava rezultat. Mogao je Li Katermol da spreči izjednačenje, ali nije najspretnije reagovao na gol liniji - 1:1.

Razvila se borba u finišu prvog dela igre, mogao je da padne još po jedan gol na obe strane, ali nije bilo promene rezultata.

U nastavku su prvi zapretili gosti i to preko bivšeg igrača Totenhema Džermajna Defoa, koji iz izgledne situacije propušta da realizuje odlično razvijenu kontru.

To je otrpilike bilo sve od 'Crnih mačaka', 'Sparsi' su nakon tog promašaja Defoa stegle obruč oko gola Pikforda, a kazna je usledila na isteku sata igre kada Musa Dembele neodbranjivim udarcem donosi prednost Poketinovom timu.

Osam minuta kasnije Kristijan Eriksen postiže još jedan gol, lopta je ponovo nekog zakačila na putu ka mreži, a u 80. minutu Hari Kejn vrlo preciznim udarcem sa bele tačke postavlja konačnih 4:1.

Totenhem će ostati na četvrtom mestu na tabeli, a Sanderlend na pretposlednjem.