nedelja 22.11.2015.
18:52

'Pevci' su bili ubedljivi protiv 'Čekićara' u malom londonskom derbiju na 'Vajt Hart Lejnu'.

BETA/AP Photo/Frank Augstein

U jedinoj utakmici odigranoj danas u okviru 13. kola Premijer lige Totenhem je tukao Vest Hem rezultatom 4:1.

'Sparsi' su opravdali epitet favorita, mada se očekivalo da gosti iz istočnog dela glavnog grada Engleske pruže jači otpor naročito iz razloga što su uoči ovom meča imali isti broj bodova.

Bez svog najboljeg fudbalera Dimitrija Pajea, koji će neko vreme odsustvovati zbog povrede, Bilićev tim je razbijen u sevrnom Londonu.

Zanimljivo, Slaven Bilić je svojevremeno kao igrač debitovao za Vest Hem pobedom na 'Lejnu', ali je njegovo prvo gostovanje na pozociji menadžera 'Čekićara' na ovom stadionu završeno neslavno.

Adrijana je na muke prvi stavo Kristijan Eriksen nakon 20 minuta igre, čuvar mreže gostiju je odličnom intervencijom spasao svoj gol.

Međutim, Totenhem je poveo već tri minuta kasnije, Hari Kejn je bio na pravo vreme na pravom mestu  - 1:0.

Mogao je Viktor Mozes ekspresno da poravna rezultat, Igo Loris se istakao, borba se tada rasplamsala, Kujate je pogodio prečku, domaćin je imao dosta sreće u toj situaciji, ali u 33. minutu prednost 'Pevaca' je duplirana.

Tobi Aldervirld je bio najviši u skoku nakon jednog kornera koji je izveo Eriksen - 2:0.

Do poluvremena su Son, Dele Ali i Kejn imali prilike da uvećaju prednost Totenhema, ali promene nije bilo do odlaska na odmor.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Totenhem vodi sa 3:0 posle velike greške Tomkinsa, nova asistencija Eriksena, novi gol Kejna, osimi u tekućoj sezoni u Premiejr ligi, tada je već sve bilo jasno.

Nedugo potom je i Kristijan Eriksen mogao da se upiše, a u finišu meča viđena su dva prelepa gola, po jedan na obe strane.

Valja pomenuti da je Rajan Mejson propusti dve šasne da se upiše u strelce u kratkom intervaliu na oko 10-ak minuta pre kraja, ali u 83. mintu Kajl Voker je overio 'poker' fenomenalnim udarcem spoljnim delom kopačke sa ivice šesnaesterca.

Do kraja je Vest Hem uspeo da postigne počasni gol, učinio je to Argentinac Manuel Lancini, poslao je neodbranjiv udarac posle jedne 'biciklice', Loris nije imao šanse.

Mogla je da pukne i "petrada" do kraja, ali je ostalo 4:1. Sve golove sa 'Lejna' pogledajte OVDE.

Totenhem je ostao na petom mesto na tabeli, Poketinova ekipa ima 24 boda, četiri manje od lidera Lestera. Ovo je 12. meč 'Pevaca' u nizu bez poraza, ostaju na onom jednom nesrećnom i nezasluženom iz prvog kola protiv Mančester Junajteda.

Vest Hem ostaje šesti, ali bi mogao da sklizne jedan spepenik niže ukoliko sutra uveče Kristal Palas savlada Sanderlend na svom 'Selharst Parku'.