nedelja 19.03.2017.
17:10

Sigurni Totenhem slavio i bez Harija Kejna, ostaje drugi na tabeli i čeka kikseve Čelsija.

AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom stadionu ekipu Sautemptona rezultatom 2:1 (2:0) u 29. kolu Premijer lige.

Ovom pobedom, Totenhem je ostao drugi na tabeli sa 10 bodova manje od Čelsija i tri više od Mančester sitija koji kasnije dočekuje Liverpul.

Totenhem je bio mnogo konkretniji i bolji rival u prvih 45 minuta i zasluženo je imao prednost od 2:0.

Već u 14. minutu Dembele je proigrao Eriksena, a ovaj preciznim udarcem sa dvadesetak metara pogodio sam ugao za 1:0.

Sautempton je potom imao nekoliko pokušaja sa distance, dobro je šutirao Romeu, a potom je veliku šansu propustio i Dušan Tadić.

Srpski fudbaler je ostao sam na pet metara, ali je šutirao daleko preko gola.

U 33. minutu, Totenhem je imao 2:0, pošto je Dejvis nespretnom reakcijom oborio Alija i napravio jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je upravo Dele Ali.

Sautempton je u nastavku morao da zaigra ofanzivnije i to im se isplatilo već u 52. minutu. Bertran je centrirao sa leve strane, loptu je promašio Alvervild, a na drugoj stativi je sačekao Vard-Praus i savladao Ljorisa za 2:1.

Maurisio Poketino je u finišu reagovao pametnim izmenama, ušli su Vinks i Tripije umesto Sona i Vokera, pa su domaći bili defanzivno jači.