subota 21.03.2015.
17:56

Posle tri uzastopna remija u Primeri, madridski Atletiko danas konačno obradovao svoje navijače.

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Subotnji program u Primeri, u okviru 28. kola, počeo je danas u Madridu, utakmicom između Atletika i Hetafea.

''Jorgandžije'' danas nisu dozvolile nikakvo iznenađenje na ''Visente Kalderonu'', ostvarili su siguran trijumf rezultatom 2-0 i nastavili borbu sa Valensijom za treće mesto na tabeli.

Fernando Tores je predvodio napad domaćeg tima i posle samo tri minuta igre uspeo je da donese prednost Atletiku. Slobodan udarac, iskosa sa leve strane, izveo je Koke, a u gužvi u kaznenom prostoru Hetafea najspretniji je bio Tores i udarcem glavom je poslao loptu u mrežu.

Na drugi gol domaćeg tima čekalo se do 44. minuta. Ponovo je prekid bio koban za goste. Ovog puta, slobodan udarac sa desne strane, Himenez je poslao loptu pred gol gostiju, a u mrežu ju je prosledio Tijago, za konačnih 2-0.

Oba gola ''Jorgandžija'' možete da vidite OVDE.

U nastavku, domaći su bez većih problema zadržali ubedljivo vođstvo, a Tores je u 78. minutu imao priliku da se još jednom upiše u strelce, ali je zamalo bio neprecizan.

Današnji program u Primeri nastavlja se od 18 časova, kada Valjekano dočekuje Malagu.