10:52

U Mađarskoj je ovog vikenda odigrano deseto kolo tamošnjeg šampionata, a Nikolićev Videoton remizirao je u derbiju.

Epa/Caroline Blumberg

Značajno oslabljen bio je tim Videotona u duelu sa aktuelnim šampionom Honvedom na ''Pančo Areni'' u Felčutu.

Marko Nikolić nije mogao da računa na Nega i Danka Lazovića, koji su ''pocrveneli'' u prošlom kolu, u porazu od Vašaša (3:1) i njih dvojica su mnogo nedostajali Videotonu u derbiju kola.

Na kraju, 1:1, dakle drugi uzastopni meč Videotona bez pobede, što je iskoristio Ferencvaroš koji mu se približio na samo dva boda zaostatka.

Nikolićev tim je poveo već u trećem minutu, strelac je bio bosanskohercegovački internacionalac Anel Hadžić, ali tu prednost domaći nisu uspeli da sačuvaju.

Na ulasku u finiš prvog poluvremena, rođeni Kragujevčanin Filip Holender doneo je izjednačenje Honvedu za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

Srpski napadač Marko Šćepović odigrao je svih 90 minuta u tandemu sa Ezekijelom Hentijem, ali ni jedan ni drugi do kraja nisu uspeli da se upišu u strelce.

Posle 10. kola, Videoton vodi sa 21 bodom, Ferencvaroš ima 19, a treći je Debrecin sa 17.