"Tobdžije" napunile gol "Čekićara" do vrha, het-trik sjajnog Aleksisa!

subota 03.12.2016.
20:26

Izabranici Arsena Vengera gostovali su na Vest Hemu u okviru 14. kola Premijer lige, odneli su sa gostovanja sve bodove.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Fudbaleri Arsenala su zasluženo slavili u gradskom okršaju na "Olimpijskom stadionu", Vengerovi puleni su savladali Bilićeve sa ubedljivih 1:5 (0:1).

Prvih 45 minuta su protekli u znaku samo jednog tima, Arsenala. U domaćem taboru se povredio Kolins, zamenio ga je Arbeloa, a Španac je bio najslabija karika "Čekićara" koju su gosti znali da koriste.

Mrežu Rendolfa je prvi zatresao Mesut Ozil, veliku grešku je napravio Anđelo Ogbona, lopta je stigla do Sančeza koji je imao situaciju "jedan na jedan" sa Rendolfom, ali je Čileanac bio nesebičan te je progirao Ozila koji nije imao problema da pogodi nebranjenu mrežu domaće ekipe.

Nastavili su da prete gosti po levom boku, Monreal je pravio probleme Arbeloi ali su loša rešenja fudbaler gostujuče ekipe sprečila pravu katastrofu Vest Hema. Bilićevi puleni su imali sreće što su nakon 45 minuta i dalje bili u igri.

arsenal ozil monreal

U nastavku su zaigrali bolje, mladi Flečer je imao nekoliko solidnih situacija, ali Čeh i dalje nije imao ozbiljnijeg posla.

Arsenal je ipak i dalje bio konkretniji rival, Rendolf je u par navrata bio na visini zadatka, te je nada u redovima Vest Hema i dalje postojala. Ipak, nju je pogotkom u 72. minutu gotovo načisto ugasio sjajni Aleksis Sančez.

Odlično se Čileanac okrenuo na ivici kaznenog prostora domaće ekipe, sjurio se ka golu rivala i pogodio dalji ugao sa svega par metara udaljenosti iskosa, Rendolf je bio nemoćan.

Sjajni Sančez je samo devet minuta kasnije potpuno demoralisao domaće navijače, postigao je svoj drugi pogodak, odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, tračak nade je vratio rezervista Endi Kerol, koji se vratio na teren nakon povrede. Pogodio je iz izgledne situacije Kerol, nakon što je prethodno Paje zatresao prečku iz slobodnjaka. Lopte se odbila do bivšeg napadača Njukasla i Liverpula, koji je bez većih problema savladao Čeha.

Nije dugo trajala nada domaćih, već u narednom napadu Arsenal vraća tri gola prednosti, strelac je Okslejd-Čemberlejn. Popularni "Oks" je uputio sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora, Rendolf tu nije mogao ništa.

Pukla je još jedna kontra samo par minuta kasnije, lopta je stigla do Aleksisa, bivši igrač Barselone je "prodao foru" golmanu domaće ekipe i lako zatresao mrežu za konačnih 1:5 na "Olimpijskom stadionu".