Fudbaleri Milana poveli su sa 3:0 za samo 20 minuta igre u Beču.

EPA/ALEKSANDAR PLAVEVSKI

Austrija je u prvom kolu grupne faze Lige Evrope na "Ernst Hapel" stadionu u Beču dočekala ekipu Milana.

Montela je odlučio da oproba novu formaciju, a tome ste mogli da čitate OVDE.

Nakom samo 20 minuta igre, postalo je jasno da je "Aeroplanino" pronašao pravi recept.

Već u sedmom minutu, "bomba" nove desetke "Rosonera" Hakana Čalhanoglua, turski reprezentativac je "probušio" golmana austrijske ekipe, ali se mora priznati da je bio u izglednoj poziciji i da je odbrana Austrije očajno reagovala.

Samo tri minuta kasnije, Kesi šalje odličnu loptu ka Čalhanogluu, ovaj se vrlo dobro snalazi i klizećim startom čuva loptu, prosledio ju je potom do Andrea Silve, koji postiže gol za 2:0.

Ukrao je Bilja 10ak minuta kasnije jednu loptu na svojoj polovini, prosledio je do Čalhanoglua, a Turčin maestralnom dijagonalom proigrava Andrea Silvu, koji postiže svoj drugi gol na meču.

Nova "devetka" Milana je za samo 20 minuta igre upisala dva pogotka, dok je nova "desetka", Hakan Čalhanoglu, postigao jedan gol i upisao dve asistencije za pomenuti period. Valja napomenuti i da je bivšem igraču Leverkuzena kod gola asistirao još jedan novalija, hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Golove možete pogledati u nastavku.

Čalhanoglu (Kalinić) 1:0, sedmi minut

Andre Silva (Čalhanoglu) 2:0, deseti minut

Andre Silva (Čalhanoglu) 3:0, 20. minut