Tinejdžer iz Granade zasenio Lea Mesija

Autor: Boban Filipović
subota 12.12.2015.
21:15

Mlađani Adalberto Penjaranda je junak Granadine pobede na gostovanju u Velensiji. Dva puta je tresao mrežu protiv Levantea, a osim toga postao najmlađi strelac stranac u istoriji španske Primere.

BETA/AP Photo/Manu Fernandez

18-godišnji Venecuelanac Adalberto Penjaranda Maestre je heroj dana u Španiji.

Ovaj momak je danas ukrao šou na stadionu 'Siudad Valensija' najzaslužniji je za pobedu Granade nad Levanteom u 15. kolu Primere.

Penjaranda je doveo Andalužane u vođstvo u 50. minutu utakmice, Simao Žunio je izjednačio 15-ak minuta kasnje, a dva minuta pre kraja Penjaranda svojim drugim golom postavlja konačnih 1:2.

Oba gola mladom napadaču je namestio Ruben Roćina.

adalberto

Adalberto Penjeranda je danas postao najmlađi strelac u istoriji španske Primere kada je reč o strancima i tako oborio rekord Lea Mesija.

Mesi je svoj prvenac u španskom prvenstvu postigao kada je imao 18 godina i 219 dana, mladom napadaču Granade je to pošlo za rukom sa 18 godina i 195 dana.