"Tigar" se golom vratio u reprezentaciju

Autor: Boban Filipović
subota 11.10.2014.
10:25

Radamel Falkao zbog povrede nije mogao da nastupi za Kolumbiju na Monidjalu u Brazilu, veruje se da bi s njim u timu Pekermanova četa mogla još više od 1/4 finala. Iako prijateljsko odmeravanje snaga protiv Salvadora nije pravo merilo, pokazalo se da poja

Beta/AP Photo/Julio Cortez

"Kafeterosi" su lako izašli na kraj sa El Salvadorom, dobili su sa ubedljivih 3:0, a Falkao je bio konstantna pretnja za protivnika tokom svih 60-ak minuta koliko je proveo na terenu.

"El Tigre" je doveo svoj tim u vođstvo posle osam minuta igre odličnim udarcem glavom.

Na startu drugog poluvremena napadač Sevilje Karlos Baka je postigao još dva gola za konačnih 3:0, nije mu bilo teško da isprati Falkaa koji je terorisao odbranu Salvadora.

Jednako ubedljiv kao Kolumbija bio je i Čile, koji je u derbiju "Anda" slavio protiv Perua.

Dva gola Eduarda Vargasa i jedan Garija Medela za lagani trijmf "Rohosa" od 3:0.

Ipak, treba dodati da je tok meča odredio promašen penal "Inka" pri rezultatu 0:0. Klaudio Bravo je "uplašio" Paola Gerera.

SAD i Ekvador su remizirali rezultatom 1:1.

Klinsmanovi puleni su rano poveli golom Diskruda nakon centaršuta Lengdnona Donovana kome je ovo bio oproštajni meč od reprezentacije. Konačan rezultat sjajnim golom postavio je Ener Valensija dva minuta pre kraja meča.