Teror Nice se nastavlja!

Autor: Boban Filipović
nedelja 30.10.2016.
16:51

Lider francuske Lige 1 preslišao Nant na svojoj 'Alijanc Rivijeri', upisao devetri prvenstveni trijumf u sezoni, peti uzastopni, i vratio se na odstojanje od šest bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

twitter @ogcnice

Poljuljani porazom od Rena u derbiju Bretanje na svom bunjištu u prošlom kolu, 'Kanarinci' su došli na noge razigranoj Nici i očekivano pretrplei novi poraz.

'Letelo je perje', gosti za zapada Francuske su na 'Azurnoj obali' čašćeni 'pokerom'.

Vilan Siprijen je već u devetom minutu načeo Nant, Mario Baloteli je šmekerskom završnicom duplirao prednost polovinom prvog dela igre, iskoristivši fenomenalan pas u prostor Serija, i pri rezultatu 2:0 za Nicu se otišlo na veliki odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Nant je smanjio prednost domaćina preko Sale, koji je kaznio grubu grešku odbrane domaće ekipe, ali to je bilo sve od 'Kanarinaca'.

Na isteku sata igre Pli vraća Nici dva gola prednosti, bio je najviši u skoku posle kornera, Seri je ponovo bio u ulozi asistenta, a konačnih 4:1 postavlja Siprijen svojim drugim golom na utakmici pet minuta kasnije. Stiče se utisak da je golman gostiju Remi Riju mogao i morao bolje da reaguje kod oba gola koje je primio u drugom poluvremenu.

Nica od moguća 33 boda iz prvih 11 kola ima ukupno 29, uz fantastičan skor od devet pobeda i dva remija. Ekipa Lisijena Favra ima i impresivnu gol razliku 24:8, a ono što posebno može da ih raduje je što je uvećana bodovna prednost u odnosu na Monako koji je juče remizirao u Sent Etjenu. 'Kneževi' i aktuelni šampion Francuske PSŽ zaostaju šest bodova za liderom.

Nant ostaje u donjem domu sa samo bodom više od Kaena koji je u opasnoj zoni.