nedelja 05.02.2017.
16:34

Nova pobeda čete Đovanija van Bronkhorsta, novi veliki korak ka tituli šampiona Holandije koja se dugo čeka u Roterdamu.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

U 21. kolu Eredivizije Fejenord je zabeležio 17. prvenstvenu pobedu, pošto je kao gost savladao Tvente.

Golova u Enšedeu nije bilo sve do 15 minuta pre kraja kada je Botegin na asistenciju Elijara Elije probio bedem domaćina.

Trijumf Fejenorda overio je najbolji strelac holandskog šampionata Nikolaj Jorgensen u 87. minutu meča za konačnih 0:2.

Fejenord je sačuvao pet poena viška u odnosu na najvećeg rivala i najbližeg pratioca Ajaks.

'Kopljanici' su danas u isto vreme slavili protiv Rode u gostima idetničnim rezultatom, Strelci su bili Davi Klasen početkom drugog poluvremena i Junes u sudijskoj nadoknadi.

Trećeplasirani PSV Ajndhoven je juče savladao AZ u Alkmanru sa 4:2. Viljems je postigao prva dva gola za 'Filipsovce', po jedan su dali Pereiro i Sim De Jong, dok je dovstruki strelac za domaće bio Frajdej.