Teror Čeha na Apeninima, Nemci i Englezi rutinski

Autor: Boban Filipović
nedelja 26.03.2017.
19:54

Reprezentacije Nemačke i Engleske napravile su krupan korak ka plasmanu na Mondijal u Rusiji.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

U toku popodneva odigrane su još četiri kvalifikacione utakmice na "starom kontinentu"

U Grupi C lideri Nemci i drugoplasirani Česi su opravdali uloge favorita u gostima.

"Panceri" su pobedom u Arezbejdžanu vezali petu pobedu i zadržali maksimalan skor.

Andre Širle je iz neposredne blizine posle centaršuta Hektora s levog boka doveo 'Elf' u vođstvo u 19. minutu.

Ipak, izabranici Roberta Prosinečkog stižu do izjednačenja posle pola sata igre. Hektor je pogrešio na sredini terena, a polukontru domaćin je lepim udarcem krunisao Narazov. To je prvi gol koji su aktuelni svetski šampioni primili u ovim kvalifikacijama.

Međutim, samo pet minuta kasnije Nemci ponovo vode. Širle je odigrao u porstor za Tomasa Milera, ovaj obišao golmana Agejeva i posleo loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor upisao se i iskusni Mario Gomez. odlično je reagovao glavom na centaršut Jozue Kimiha sa desog boka.

'Tačku na I' stavio je Andre Širle svojim drugim golom na utakmici deset minuta pre kraja za konačnih 1:4, opet je Hektor bio ulozi asistenta.

Česi su privremeno zaseli na drugo mesto u grupi ubedljivom pobedom nad San Marinom. "Petarda" je pukla već u prvom poluvremenu, u nastavku još 'samo' jedan gol gostiju i to iz penala za konačnih 0:6.

Barak i Darida su postigli po dva gola, Gebre Selasije i Kremčik po jedan.

U grupi F, Englezi su se učvrstili na prvom mestu na tabeli pobedom nad Litvanijom na 'Vembliju'.

'Stari licac' Džermajn Defo je doveo 'Gordi Albion' u vođstvo sredinom prvog poluvremena na asistenciju Sterlinga koji je probio po leom krilu. Konačnih 2:0 postavlja Džejmi Vardi posle proigravanaj Lalane u 66. minutu, pet minuta pošto je ušao u igru umesto sterlca prvog gola Defoa.

U grupi E, Jermenija je u duelu bivših sovjetskih republika savladala Kazahstan u Jerevanu.

Presudan trenutak utakmice zbio se u 64. minutu kada su Kazasi ostali sa desetoricom pošto je Mali zaradio drugi žuti karton. Brojčano nadmćniji Jermeni 'blic krigom' dolaze do trijumfa, utakmica je završena rezultatom 2:0, strelci su bili Henrik Mihtarijan u 73. i Arsa Ozbiliz u 75. minutu.