Teišeira je 'glavni baja' u Donjecku

Autor: Boban Filipović
subota 16.05.2015.
19:09

Brazilski ofanzivni vezista sa dva gola rešio gradski derbi koji se igrao u drugom gradu.

Beta/AP Photo/Sergei Grits

Derbi Donjecka između Šahtjora i Metalurga nije odigran u ovom gradu zbog nestabilne situacije, već u Lavovu, 'Rudari' su bili domaćini u okviru 24. kola ukrajinske Premijer lige i slavili rezultatom 2:0.

Ova gola na utakmici postigao je Aleks Teišeira, i oba puta nakon asistencija svojih sunarodnika - Tajsona i Daglasa Košte.

Metalurg je načet već u devetom minutu utakmice, a konačan razultat postavljen je u finišu prvog poluvremena.

Olakšavajuća okolnost za Šahtjor u nastavku bio je i crveni karton štopera gradskog rivala Čerera, koji je morao van igre već u 55. minutu.

Šahtjor je tako prišao kijevskom Dinamu na četiri boda zaostatka, ali lider ima utakmicu manje.