16:58

Fudbaleri Sautemptona "preživeli" su danas meč sa Čelsijem koji je bio dosta bolji rival. Čelsi ipak na prvom mestu čeka novu godinu.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Čelsi nije uspeo da pobedi, tako da će Mančester Siti biti još bliži ukoliko uspe da savlada ekipu Barnlija, a na dobrom je putu da se tako i desi.

Sautempton je uspeo da uzme jedan bod, možda je to bilo nezasluženo, ali odbrana tog tima je odradila odličan posao.

Počelo je šutem Dušana Tadića u prvom minutu, lopta je otišla daleko preko gola, da bi na drugoj strani Fabregas imao dobru priliku, ali je nije iskoristio.

Pritiskao je Čelsi Sautempton u tim trenucima, kružili su oko šesnaesterca, ali nisu uspeli da savladaju golmana Forstera.

Na drugoj strani je Fonte nakon kornera imao šansu, a samo tri minuta nakon toga Pele je spustio loptu Tadiću, ovaj sjajno proigrao Manea, a Senegalac je rutinski savladao Kurtou - 1:0.

Bila je to sjajna asistencija našeg reprezentativca Dušana Tadića, navijači su ponovo uzvikivali njegovo ime nakon toga.

Fabregas je bio najagilniji na drugoj strani, pokušavao je sjajnim prodorima po levoj strani, ali rezultata nije bilo.

Danas je Španac igrao nešto isturenije i bio je konstantna opasnost po gol Forstera.

Gledali smo često duele Tadića i Ivanovića, čak je Dušan blago povredio Baneta u jednom duelu, ništa namerno, naravno.

Kada su svi očekivali da će se na odmor otići uz prednost Sautemptona, fenomenalni Eden Azar je postigao gol za izjednačenje nakon odličnog prodora kroz šesnaesterac domaćih - 1:1.

Fabregasu se pripisuje asistencija, 13. ove sezone. Prošle sezone niko nije uspeo da upiše ovoliko.

Čelsi je u nastavku bio mnogo bolji rival, a sudija je mogao da pokaže na belu tačku kada je Fabregas pao u šesnaestercu Sautemptona nakon kontakta. Ipak, sudija je samo pokazao žuti karton Fabregasu.

Košta je imao odličnu priliku, pokušavali su Azar, Fabregas, Ivanović je često znao da se nađe u šesnaestercu izigravajući napadača kako samo on to zna, ali nije Čelsi uspeo da povede, ostalo je 1:1.

Videli smo i crveni karton Šnajderlina, Matić i Bane su odigrali celu utakmicu, dok je Tadić igrao do 57. minuta.