Tadićev Sautempton srušio Klopa!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. januar 2017.

• 22:36

U prvoj utakmici polufinala Liga kupa između Sautemptona i Liverpula domaćin je na Sent Meriju slavio sa 1:0 golom Redmonda.

U polufinalu Liga kupa Engleske, trećeg takmičenja po vrednosti u engleskom fudbalu, Sautempton je danas u prvoj utakmici slavio protiv Liverpula sa 1:0 na svom terenu.

Liverpul i Sautempton su meč počeli u veoma jakim sastavima, reklo bi se da su gosti, trenutno drugoplasirani tim tabele Premijer lige, igrali u najjačem sastavu, uz konstataciju da je Kutinjo bio na klupi za rezerve jer se vraćao nakon povrede koju je doživeo pre mesec i po dana protiv Sanderlenda.

Reklo bi se da je Sautempton bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu, iako je Liverpul imao više loptu u svom posedu.

Jedini gol na meču videli smo u 20. minutu, Dušan Tadić je pokušao da uposli svoje napadače, lopta se nekako odbila na kraju do Redmonda koji bez velikih problema pogađa pored Karijusa za 1:0.

U nastavku Liverpul nešto konkretniji, ali ne dovoljno, Sautempton je odigrao sjajno u odbrani, nisu dozvolili gostima previše šansi iz kojih bi mogli da ugroze gol golmana Forstera.

Nije pomogao ni ulazak Kutinja umesto Vajnalduma, Sautempton je sačuvao veliku prednost pred revanš koji je na programu 25. januara.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je proveo na terenu čitav meč.

Mančester junajted je juče napravio veliki korak ka finalu pošto je savladao Hal rezultatom 2:0.