"Svrake" okrenule "Pevce", Evertonu ceo plen u Barnliju

Autor: Boban Filipović
nedelja 26.10.2014.
16:24

Prva dva meča 9. kola Premijer lige odigrana su na "Vajt Hart Lejnu" i "Turf Muru", sa oba stadiona gosti idu kući pevajući.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Totenhem je bio bolji rival od Njukasla u prvom poluvremenu, što je Poketinova ekipa materijalizovala preko Emanuela Adebajora i otišla na domor minimalnom prednošću.

Togoanac je iz peterca glavom zatresao mrežu Tima Krula u 18. minutu nakon odličnog centaršuta Rajana Mejsona.

Menadžer gostiju Alan Pardju je na poluvremenu izvršio dve izmene, uveo je Ameobija i Kabelu umesto Obertana i Anite i to je dalo rezultat već posle nekoliko sekundi.

Sami Ameobi je neuhvatljivo "išpartao" po levom krilu, ušao u protivnički šesnaesterac i poslao loptu u malu mrežu Lorisovog gola. Zanimljivo, to mu je bio prvenac u Premijer ligi.

"Sparsi" su krenuli po novo vođstvo, Eriksen se našao u izglednoj poziciji, ali nejgov polušaj biva izblokiran.

Međutim, izjednačujući gol s početka drugog poluvremena je doneo dosta samopouzdanja igračinja Njukasla, koji u 58. minutu meča uspevaju da načine preokret.

Remi Kabela je maestralno uposlio Pereza, koji kao i Ameobi, postiže svoj prvi gol u Premijer ligi - 1:2.

Napadi domaćina u nastavku su bili isuviše jalovi, te su "Svrake" bez većih problema sačuvale prednost i vezale drugu pobedu, kojom beže iz opsne zone.

Russia Soccer Europa League

U isto vreme u Barnliju Everton je je upisao svoju treću pobedu u sezoni.

Sami Eto je načeo domaćina već posle četiri minuta igre, Ings vraća Barnli u život, ali Romelu Lukaku ubrzo vraća prednost "Karamelama".

Sve dileme oko pobednika otklonio je Eto svojim drugim golom pet minuta pre kraja meča za konačnih 1:3.

Golove sa popodnevnih mečeva možete pogledati OVDE.