"Svrake" odnele ceo plen iz Hala

Autor: Boban Filipović
subota 31.01.2015.
15:40

Na Premijeri 23. kola Premijer lige Njukasl Junajted je ubedljivo slavio u gostima kod Hal Sitija.

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Gosti su prvi zapretili preko Muse Sisoka, koji je raspalio sa preko 20 metara, potom je Tim Krul odličnom intervencijom ukrotio pokušaj Kurtisa Dejvisa, usledio je period zatišja, a onda Njukasl u finišu prvog dela igre stiže do prednosti.

Nakon propuštene prilike Ajozea Pereza, na scenu stupa Remi Kabelja, koji krade jednu loptu 'Tigrovima' u opasnoj zoni, pravi odličan 'lažnjak', šalje bombu ga golu MekGregora sa ivice šesnaesterca. Neodbranjiv udarac, divan gol Francuza, njegov prvenac u Premijer ligi, 0:1.

Njukasl sa minimalnom prednošću odlazi na odmor, ali je ona duplirana već posle pet minuta igre u nastavku.

Džek Kolbek je odigrao pas za Samija Ameobija, a ovaj postiže fantastičan pogodak sa skoro 30 metara - 0:2.

Desetak minuta kasnije Gaston Ramirez propušta veliku šansu da vrati 'Tigrove' u meč, nije bio precizan, a konačna presuda ekipi Stiva Brusa stigla je u 78. minutu utakmice.

'Tačku na I' stavio je rezervista Joan Gufran, tek pet minuta pošto je ušao u igru. Francuski napadač je napravio pravi slalaom kroz loše postavljenu odbranu rivala i primorava MekGregora da treći put danas vadi loptu iz mreže.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, ostalo je 0:3.

Golove pogledajte OVDE.

Njukasl je u velikom stilu prekinuo ceriju od tri poraza i četiri meča bez trijumfa, 'Svrake' su preskočile Stouk i zasele na desetu poziciju na tabeli.

Halu je ovo četvrti uzastopni poraz, 'Tigrovi' ostaju u opasnoj zoni.