Švajcarska bolja od Albanije, golman Zomer u centru pažnje!

Autor: Milovan Longinov
subota 11.06.2016.
16:52

Fudbaleri Švajcarske rezultatom 1:0 (1:0) u drugom meču A grupe Evropskog prvenstva.

AP Photo/Frank Augstein

Junak u pobedi Švajcaraca bio je golman Zomer koji je skinuo tri zicera i zasluženo je poneo epitet igrača utakmice.

Tragičari su bili napadači Albanije Sadiku i Gaši, kao i Švajcarac Seferović koji je propustio tri odlične prilike.

Treba napomenuti da su Albanci meč završili sa desetoricom pošto je u 36. minutu Cana isključen zbog drugog žutog kartona.

Posle prvog kola, Francuska i Švajcarska imaju po tri boda, dok su Rumunija i Albanija bez bodova. U drugom kolu, 15. juna sastaju se Francuska - Albanija i Švajcarska - Rumunija.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo Švajcarcima, koji su već posle pet minuta došli u vođstvo. Posle kornera Šaćirija i loše procene golmana Beriše, najviši u skoku bio je Šer koji glavom pogađa za 0:1.

Albanci su se sredinom prvog poluvremen oslobodili pritiska, i stvorili dve poluprilike, kao i jednu stopostotnu šansu i ujedno najbolju na utakmici. Na isteku 30. minuta, Sadiku je izašao sam na golmana, ali je Zomer fantastično intervenisao.

Albanci su upali u veliki problem u 36. minutu kada je kapiten Lorik Cana zaradio drugi žuti karton zbog igranja rukom i direktno isključenje. Iz istog prekida, Džemaili je odlično šutirao, ali je stativa sačuvala mrežu Albanije.

Do kraja poluvremena, Seferović je imao dve odlične prilike, ali je Beriša sačuvao svoj tim i sačuvao Albance u igri.

U drugom poluvremenu, Albanci nisu bili mnogo opasni, sa igračem manje nisu imali dovoljno snage da se suprotstave jačem rivalu.

Švajcarci su nastavili da stvaraju šanse, a ponovo je tragičar bio Seferović, koji je u 65. minutu izašao sam na Berišu, ali je opet golman Albanije bio uspešniji.

Napadač Albanije Sadiku ponovo je bio tragičar 15 minuta pre kraja, pošto je propustio drugu veliku šansu na utakmici.

Posle akcije po desnom boku, lopta je došla do Sadikua koji je iz dobre pozicije, malo iskosa pogodio samo spoljni deo mreže.

Na drugoj strani, prvu šansu je imao mladi napadač Embolo, koji je iskosa sa levog boka šutirao preko gola, a ubrzo je odlično šutirao i Šaćiri, ali je Beriša bio na pravom mestu.

U 87. minutu Albanci su imali treću stopostotnu šansu u kojoj se našao rezervista Gaši, koji je izašao sam na Zomera, ali je fantastični golman ponovo pročitao nameru svog rivala i izbacio loptu u korner.