Surove engleske legende: "Tores zaslužio i žuti karton za glupost!''

Autor: Aleksandar Vučković
sreda 06.04.2016.
11:41

Legenda Mančester Junajteda, Rio Ferdinand, izjavio je da je Fernando Tores dobijanjem crvenog kartona "izneverio svoje saigrače" u porazu Atletika od Barselone. Oven još oštriji!

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Napadač madridskog kluba postigao je prvi gol na utakmici i doneo svom timu prednost, ali su ga dve nesmotrene reakcije poslale u svlačionicu pre kraja prvog poluvremena.

Tores je dobio prvi žuti karton, krajnje bespotrebno reklo bi se, nakon povlačenja Nejmara u 29. minutu utakmice.

A onda je u 35. minutu, usled velike želje da preseče loptu na sredini terena, Španac opet nesmotreno startovao sa ledja nad Serhiom Busketsom, nakon čega mu je sudija pokazao i drugi žuti karton i prevremeno ga poslao u svlačionicu.

Ispostavilo se da je to bio trenutak od koga se sve na terenu promenilo. Barselona je nakon toga dominirala u svim statističkim parametrima i, uz dva gola Suareza, zabležila važnu pobedu.

Dijego Simeone nije okrivio njegov napadača za poraz svoje ekipe, ali Ferdinand nije bio tako mekog srca.

"U današnjem fudbalu, to je žuti karton", izjavio je on za "BT Sport".

"Već je imao jedan žuti... zašto je uopšte dao sudiji priliku da uopšte pomisli da mu da drugi? Kao trener, trebalo bi da ga uništite u svlačionici. Jednostavno je izneverio sve."

"Momci koji dolaze bi ga pogledali misleći 'Hvala druže. Živeli'."

Sa svojim zemljakom složio se i Majkl Oven, koji je okarakterisao dva starta Toresa kao "glupost".

"Mislim da je doneo dve šokantne odluke", rekao je Oven.

"Oba žuta kartona je dobio u trenutku kad napad Barselone nije vodio ničemu. Ovo se radi ako nemaš žuti karton u poslednjih par sekundi, čisto da se potroši malo vremena."

Oven je na zanimljiv način završio svoju izjavu:

"Prosto je izneverio sve. Skoro pa mu treba dati žuti karton za glupost."

Atletiko sledeće srede dočekuje Barselonu na Visente Kalderonu u revanš utakmici četvrt-finala Lige šampiona, gde će pokušati da nadoknadi zaostatak od 2:1 i plasira se u polu-finale.