Strazbur osvojio Ligu 2, sa njima u Ligi 1 i Amjen

petak 19.05.2017.
23:05

Fudbaleri Strazbura su pobedom u poslednjem kolu osvojili trofej namenjem prvaku francuske druge lige.

screenshot - twitter.com/RCSA

Strazbur se vratio u Ligu 1 i to na velika vrata.

Osvojili su trofej u Ligi 2, kako su u poslednjem kolu na svom stadionu bili bolji od Burž an Bresa rezultatom 2:1 (2:0).

Već u 18. minutu su imali dva gola prednosti, najpre ih je u vođstvo u 15. minutu doveo Mangane, da bi Ogaz tri minuta kasnije pogodio mrežu svoje ekipe za prednost Strazura od 2:0.

Damur je u 75. minutu uneo neizvesnost, ali su domaći izdržali te su došli do tri zlatna boda.

Sa njima će u viši rang Amijen, koji je slavio protiv Remsa sa 1:2 (0:1) i tako prvi put u svojoj dugoj istoriji izborio plasman u najjače fudbalsko takmičenje u Francuskoj.

Poveli su 13. minutu gosti preko Kamare, da bi Rems izjednačio nakon 15ak minuta igre u drugo delu, preko Dijega.

Do kraja je bila velika drama, Remsu bodovi nisu značili, ostala je domaća ekipa i sa igračem manje na terenu kako je Bertije zaradio drugi žuti karton, a gosti su to iskoristili u šestom minutu nadoknade kada je Burgard pogodio za 1:2 i plasman u Ligu 1.

U viši rang bi mogao i Troa, koji će sa trećeg mesta u plej-of za plasman u viši rang, gde će igrati sa Lorijenom, Kaenom ili Dižonom, kako stvari stoje u elitom rangu pred poslednje kolo.

U treći rang će Orelan, Red Star 93 i Laval.