Strašni Juve srušio "Žuti zid"!

Autor: Boris Jovanović
sreda 18.03.2015.
22:33

Nije ostao kamen na kamenu, Juventus sa 3:0 protutnjao kroz Dortmund, dva gola Teveza i jedan Morate. Igra mačke i miša, "Bjankoneri" u četvrtfinalu! Borusija nije napravila nijednu šansu!

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Sjajna atmosfera u Dortmundu, ali je Juventus utišao "Žuti zid" već na startu.

Prvo je Morata posle sjajne akcije uposlio Teveza, umesto Pogbe, pa je propala šansa da gosti povedu.

Ali samo par minuta kasnije bomba Teveza, Vajdenfeler nije ni video loptu, velika radost Italijana, peti Karlitosov gol ove sezone u Ligi šampiona.

Nekoliko minuta kasnije sjajan udarac Lihštajnera, Vajdenfeler je paradom sprečio Švajcarca da dotuče grogiranog domaćina.

Borusija je napadala, jalovo, bez šansi, "Bjankoneri" su se branili bez problema. Povredio se i Pogba, pa je Alegri ubacio Barzaljija i promenio formaciju.

Ništa nismo videli novo, Juve nije puno zanimao napad, ali su defanzivu u prvom poluvremenu odigrali bez greške.

Germany Soccer Champions League

U drugom poluvremenu se nije promenilo ništa, Morata je imao dva zicera, Vajdenfeler je odbranio.

Najbliža golu Borusija je bila kada je Subotić šutirao, lopta pogodila Markisija, promenila pravac i na kraju završila pored gola.

Ali, praktično se čekalo da mnogo bolji Juventus završi posao, dogodilo se dvadesetak minuta pre kraja, Tevez je sve završio, Morati ostao lakši deo posla, 0:2.

Do kraja demonstracija sile, 0:3, ponovo Tevez, "Vestfalen" se praznio, Juventus je demolirao Borusiju i u velikom stilu otišao u četvrtfinale!