Strašan finiš Benfike za nova tri boda

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.10.2014.
22:23

Arouka odolevala na "La Lušu" sve do 15 minuta pre kraja, ali se s gostovanja u prestonici vraća kući sa četiri komada u mreži.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Aktuleni šampion Portugala nije uspeo da pronađe put do mreže žilavih gostiju sve do 75. minuta, ali taj gol Taliske bio je samo uvod u katastrofu Arauke.

Do kraja meča mrežu Urugvajca Goikočee tresli su veteran Derlei, Salvio i Žonas za konačnih 4:0.

Srba nije ni u protokolu za ovaj meč, ali "Orlovi" ostaju na čelu tabele nakon sedam odigranih kola.

Porto je trijumfom nad Bragom (2:1) ostao na minus četiri u odnosu na Benfiku.

Martins Indi je doveo "Zmajeve" u vođstvo na "Dragau", Ze Luis je izjednačio do odlaska na odmor, da bi konačan rezultat na isteku sata igre postavio kolumbijski reprezetnativac Kintero, koji je šansu dobio u drugom poluvremenu.