nedelja 21.09.2014.
19:58

Nevolje za Napoli, izgubili i drugi meč u nizu u Seriji A, od Udinezea na "Friuliju". Slovenac Kurtić za prvu pobedu Fiorentine u sezone...

Beta/AP Photo/Paolo Giovannini

Udineze je bio bolji od Napolija, u meču bez puno prilika, slavili su sa 1:0. Jedini gol postigao je Danilo u 70. minutu. Brazilac je posle slobodnjaka Di Natalea iskoristio grešku Kulibalija i odlučio pobednika.

U finišu je isključen Dejan Stanković zbog protesta sa klupe posle jednog prekršaja Kaljehona. Napolitanci neprepoznatljivi, posle poraza od Kjeva kod kuće, izgubili su i drugu nedelju u nizu i već kasne šest bodova za Juventusom i Romom.

Fiorentina je slavila u Bergamu. "Ljubičasti" su golom Jasmina Kurtića savladali Lombardijce, jedini gol na meču je postignut u drugom poluvremenu. Tek što je ušao u igru umesto Badelja, pojačanje iz Sasuola je levicom matirao Sportijela.

Atalanta je preko Papua Gomeza mogla da izjednači, bodovi su otputovali u Toskanu, prva pobeda za "Ljubičaste", posle poraza u Rimu i remija protiv Đenove.

Golove iz Bergama i Udina možete pogledati ovde.

Izveštaje sa popodnevnih mečeva možete pročitati ovde.