nedelja 11.12.2016.
17:25

Fudbaleri Borusije Menhengladnah slavili su na svom terenu u susretu 14. kola Bundeslige.

borussia-eshop.de

Na kraju je za izabranike Andera Šuberta bilo minimalnih 1:0 (0:0), strelac jedinog pogotka bio je fudbaler Čelsija Andreas Kristensen.

Utakmica je bila prilično izjednačena, nije bilo puno prilika za pogotke, a prevagu je domaćem sastavu doneo talentovani Danac, koji odrađuje drugu godinu na pozajmici u Menhengladbahu iz redova Čelsija.

Igrao se 76. minut, nakon konfuzije u kaznenom prostoru Majnca posle kornera za Gladbah, najbolje se snašao mladi Kristensen, i doneo prednost, kasnije se ispostavilo i tri boda svom timu.

U smiraj ssureta fudbaleri Majnca su ostali sa igračem manje, kako je u poslednjem minutu regularnog toka Gbamin zaradio drugi žuti karton.

Borusija je sada na 12. mestu Bundeslige sa 16 bodova, Majnc je odmah iznad njih sa bodom više.