Sreli se najskuplji i napravili šou za sve pare, Srbin mogao samo da gleda!

petak 08.09.2017.
22:36

Fudbaleri Pari sen Žermena upisali su trijumf na gostovanju Mecu u okviru 5. kola francuske Lige 1.

twitter.com/psg_inside

Po prvi put u postavi PSŽ zajedno su se našli najskuplje plaćeni fudbaleri sveta Nejmar i Mbape. Više o postavi Parižana za večerašnji susret OVDE.

Rezultat njihovog spajanja bio je ubedljiv trijumf Pari sen Žermena nad ekipom Meca, na kraju je bilo 1:5 (1:1) u korist aktuelnog viceprvaka Francuske.

U prvih pola sata bilo je dosta zanimljivo, na obe strane smo videli po stativu, ali su izostali golovi.

Da to ne bude tako postarao se u 31. minutu Edi Kavani. On je prihvatio pas Nejmara, stuštio se ka golu Meca i lako savladao golmana domaćeg sastava za 0:1.

Imao je Kavani nakon toga još dve sjajne prilike, koje mu je namestio Mbape, ali je Urugvajac u oba slučaja traljavo šutirao.

Samo šest minuta nakon gola PSŽ, domaćin izjednačuje. Dosevi šalje lopt ka Rivijeu, a bivši fudbaler Njukasla glavom lako matira nemoćnog Areolu.

Ta dva pogotka pogledajte OVDE.

Do kraja prvog dela nije bilo golova, a onda je stvari nakon samo 11 minuta igre u nastavku začinio bivši fudbaler Totenhema Beona Asu-Ekoto. Iskusni Kamerunac je zaradio direktan crveni karton, te je Mec bio u velikom problemu.

Samo tri minuta kasnije, postalo je jasno i zašto.

Mbape je pokušao da pronađe Nejmara, odbrana je intervenisala, ali se lopta odbila nazad do 18-godišnjeg Francuza, koji u maniru prekaljenih golgetera matira golmana Meca efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

To je ujedno bio i prvenac Mbapea u dresu Pari sen Žermena i to odmah na debiju, a pogodak možete videti OVDE.

Samo 10 minuta kasnije, Nejmar stiže do gola na asistenciju Rabio, a pobedu "Svetaca" svojim drugim golom potvrđuje Kavani, na asistenciju Mbapea u 75. minutu.

Konačan rezultat u 87. minutu postavio je Lukas Mura, Nejmar je poslao sjajnu loptu ka sunarodniku, ona ipak stiže do Menijea, koji je prosleđuje Muri, a ovaj iz drugog pokušaja matira golmana Meca za 5:1.

U postavi Meca je svih 90 minuta na terenu proveo bivši fudbaler Crvene Zvezde i Pari Sen Žermena, Milan Biševac.

To je bio i konačan rezultat susreta, PSŽ je nastavio perfektan niz, imaju 15 bodova iz prvih pet susreta, uz čak 19 postignutih golova. Mec je zakovan za dno tabele, ovo je peti poraz ove ekipe od starta sezone.

09:35

Rezultat ne pokazuje pravi odnos snaga dok je bilo 11na11 bilo je 1-1 da nije bilo crvenog ko zna kako bi bilo. Ipak psg po imenima ima bas mocnu ekipu ali su u novoj formaciji i nisu uigrani u toj formaciji. Golmani su im tanki i odbrana nije najbolja mada sinoc nije bilo Alvesa Silve i Varatija u veznom redu

LuckyStrike
08:02

Postovao sam psg ranije zbog 3 igraca.. Ibra Pastore i Di Maria ( iako du 2 igraca jos u klubu) a danas tacno nmg dan ih gledam.. a to sve zbog tih transfera.. oni su ti koji su sa nejmarom i mbapeo poremetili kompletan kostur fudbala danas i to ce se tek primetiti u fudbalu u narednim godinama kad igraci budu placani ne realnim cenama.. jeste da je i real i manciater city preterivali u placanju ne osporavam to ali 400m za 2 igraca i sudija mora da vas gura pa to je necuveno... jeste da je barsa ove godine oslabljena dosta ali tako bih voleo da se sretnu ove godine i da ih unakazi barsa i da im se lepo smeju posle utakmice da im se popis na milione.. bez uvrede za bilo koga pvo je samo moje miljenje i vrvtn se nece poklopiti sa drugima ali dobro.. poz ekipa

brekbaCh1
02:15

Truba od lige, onaj Kavani postao panjina

Gaucho10
01:22

Kakav crni sou, prvo oni sa Mecom igraju godinama teske meceve.Da nije bilo diskutabilnog crvenog kartona, ne bi se oni onako sprdali..

mak_juventino
Friday, 08.09.2017
23:45
lpool
23:40

Kakva glupost, liga im je postala jos smesnija..

neymar-junior-10
04:50

kao i klub taj kako se ti zoves..

S-I-M-K-E_
23:13

Edison Kavani,taj me igrac toliko nervira...Bukvalno na svakoj utakmici mora da mu se stvori 15 sansi da bi dao gol...Jo je Francuska Liga dosta slabija od vodecih,pa ima srece sto jednostavno moze da trpa golove.Druga stvar,kad god Nejmar plkusa da odigra sa njim pas,svaki put uprska,jedan pas normalan ne moze da odigra...Mnogi spicevi bi u ovakvom timu PSZ davali isti broj golova kao on,ako ne i mnogo vise.

23:32

al on osvojio Kopa Ameriku a tvoj idol jok

PsG_PsG
23:48

Veruj mi nervira i navijace PSG-a. Secam se pre par godina protiv Celsija, sam sa golmanom a on sutira preko Stasi ona. Svaka cast za pozrtvovanost ali ako tako nastavi da kvari moze i da ode iduceg leta imamo sad zamenu.

adis adis
23:02

Ovo mene ubi u ovim ligama gdje jedan tim dominira,mislim Italija,Njemacka i Francuska,u tim ligama ajmo rec da se zna osvajac u pocetku sezone i sudije opet udaraju po ovoj sirotinji,sramotanZar treba pomoc PSG-u pa zar treba pomoc Bajernu pa zar treba pomoc Juvetu i opet ih sudije redovno nagradjuju u njihovim ligama

04:51

El se i prosle godine znao osvajac?

Don Silvio
09:38
Paris Saint Germain
23:01

Boranija za nas. Slobodno igrajte sve meceve 7+ kada igramo sa boranijom iz francuske. Samo malo da se uigramo

Go Hard or Go Home
23:31

Isto tako je PSZ boranija za Real, Barsu, Juve i Bajern. :)

23:52

Pa nije bas tako, prijatelj odigrao nereseno na poluvremenu u obe vecerasnje utakmice Fr lige i uzeo 240€ (20€). PSG uglavnom dokrajci protivnika u drugom poluvremenu :)

Rafa_Cg
22:50

Neymar odlican , Cavani takodje . nA Mbape ce za mene vazda biti klinac koji je debelo preplacen sve dok ga ne vidim u ligama tipa eng il spanija .

mihac_reds
01:23

Kakva bre Spanija

ofsajd
09:47
22:41

Vise bezveznih golova na jednom mestu u zadnjih 10 godina bar nisam video. Transfer sudije u PSZ za 450 miliona, najgori crveni koji sam video..

Jack Rackham
22:57

Boli sto vas Mbape ispalio a ubedjen si bio da dolazi

11:48

Ne pratis dobro,pa ostavljas potpuno besmislene komentare ...

stevan_vasic90
04:18

Jack Rackham@ Verujem da je svaki pravi navijac Reala koji se pritom razume u fudbal, srecan sto klinac nije presao u Real Madrid. Prvo, njemu treba bar jos 3 sezone fudbala kako bi izrastao u ozbiljnog igraca. A da li ce se to i desiti? Pogledaj Martiala... nista bolji igrac nije postao nego sto je bio pre 2-3 sezone. Mbappe ima samo jednu dobru sezonu u profesionalnom fudbalu, on je macka u dzaku... a svakako da se ne radi o talentu nivoa Maradona, Pele, Ronaldo zuba, Johan Krojf, da bi Real sa njim rizikovao i platio toliko nenormalnu sumu novca. Naravno, moze da eksplodira u PSG-u i bar delimicno opravda ogroman novac dat za njega...ali mislim da je Real bez obzira na sve napravio dobar potez sto ga nije doveo. Uostalom bice vise mesta za Asensia koji je u ovom momentu bolji igrac a 10 puta jeftinije placen i momak koji ima 5 ili 10 puta manju platu od Mpappea.

23:29

Mbape ispalio Real? Ili obratno. Real nije Junajted da ispunjava zelje deci i daje im platu od 13 miliona. Boli me isto kao i za De Heu evo raspadamo se, samo 2 lige sampiona u 2 godine. Bezi bre jado idi gledaj sixchester united. :)