17:48

Maestralna partija Dejana Sorgića na 'Sankt Jakob Parku' protiv najbolje ekipe u Švajcarskoj.

screenshot - Twitter.com

Tun je uspeo da odnese bod iz Bazela u 32. kolu švajcarske Superlige zahvaljujući sjajnom Dejanu Sorgiću.

Utakmica je završena rezultatom 3:3, a sva tri gola za goste postigao je srpski napadač.

Sorgić je doveo svoj tim u vođstvo u 17. minutu, Štefen je izjednačio sedam minuta kasnije na 1:1, i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Posle dvadeset minuta igre u nastavku Sorgić ponovo stupa na scenu i ponovo dovodi Tun u vođstvo, ali u intervalu od 76. do 90. minuta utakmice Bazel preokreće rezultat u svoju korist golovima Elionusija i Diea i delovalo je da će šampion Švajcarske upisati novu pobedu.

Međutim, da se to ne dogodi pobrinuo se Sorgić, koji u trećem minutu sudisjke nadokande dolazi do het-trika i postavlja konačnih 3:3.

Zanimljivo, Sorgić je sa 15 postignutih golova najbolji strelac Tuna ove sezone i nalazi se na trećem mestu liste strelaca švajcarskog šampionata iza Francuza Oroa iz Jang Bojsa (18) i Makedonca Alioskog iz Lugana (16).

S obzirom na hronične probleme sa napadačima u poslednje vreme u reprezentaciji Srbije, Dejan Sorgić je svojim igrama ove sezone svakako zaslužio poziv selektora Slavoljuba Muslina.