nedelja 28.05.2017.
19:59

Kakva drama na ''Olimpiku'' na Totijevom oproštaju. Na kraju ipak suze radosnice, Roma ide u Ligu šampiona!

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Utakmica u Rimu bila je potpuno u znaku Frančeska Totija koji je večeras odigrao svoju poslednju utakmicu u karijeri, ali teško da je iko mogao da očekuje dramatičniji oproštaj legende Rome.

Na kraju - 3:2 za Rimljane, ali samo zahvaljujući stativi koju je u finišu pogodio Darko Lazović.

Sam početak nagovestio je da ekipi Lućana Spaletija neće biti nimalo lako večeras. Talentovani 16-godišnjak Pjetro Pelegri je već u trećem minutu umakao odbrani Rome i zatresao mrežu domaćih, za vođstvo Đenove od 1:0!

Nije se dugo čekalo na izjednačenje domaćih, Edin Džeko je iskoristio svoju priliku u 10. minutu, kada je prvo pogodio stativu, ali je imao sreće da se lopta odbije do njega, pa ju je sproveo u mrežu.

Očekivao se i brzi preokret, ali je Đenova uspešno odolevala. Problem za domaće bila je i rana povreda Emersona koji je već u 18. minutu morao van terena.

Frančesko Toti je u igru, uz ovacije sa tribina, ušao u 53. minutu i upisao svoj 786. nastup, ali rezultat i dalje nije išao na ruku njegovom timu.

Ipak, posle akcije Strotmana i Džeka, De Rosi je u 74. minutu doneo veliko olakšanje domaćima, za preokret Rimljana - 2:1.

Činilo se da gostima nema povratka posle ovog gola, ali onda je glavnu ulogu preuzeo Darko Lazović, koji samo pet minuta kasnije donosi izjednačenje Đenovi za pravi šok u Rimu - 2:2!
--
--
Samo minut kasnije, opet Lazović u stopostotnoj prilici, ali stativa spasava domaće!

I kada je drama dostigla vrhunac, eksploziju oduševljenja na ''Olimpiku'' doneo je Peroti - 3:2 za Romu koja ide u Ligu šampiona!

Za to vreme u Đenovi, Napoli nije imao nikakvih problema protiv domaće Sampdorije. Napolitanci su slavili sa ubedljivih 4:2, a praktično su najveći deo posla završili već tokom prvog poluvremena ove utakmice.

Na vodeći gol se čekalo do 36. minuta kada je Mertens zahvatio jednu odbijenu loptu i sa 18 metara poslao je u mrežu istrčalog golmana Puđonija, da bi šest minuta kasnije Insinje iskosa sa leve strane pogodio za 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, u 49. minutu meča, u strelce se upisao i Marek Hamšik na asistenciju Kaljehona i više nije bilo izgleda za bilo kakav preokret do kraja, iako su domaći samo dva minuta kasnije golom Kvaljarele smanjili na 3:1.

A da pobeda Napolija danas bude još ubedljivija, pobrinuo se Kaljehon, svojim pogotkom u 65. minutu, a Alvarez je u 90. postavio konačnih 4:2