Srbin rešio derbi Bukurešta!

nedelja 24.09.2017.
21:47

Leskovčanin Marko Momčilović izrastao je u junaka derbija Bukurešta pošto je golom doneo pobedu ekipi FCSB, odnosno bivšoj Steaui.

Epa/Robert Ghement

Ekipa FCSB ugostila je gradskog rivala Dinamo u okviru 12. kola rumunskog šampionata i slavila rezultatom 1:0 (1:0) golom koji je u završnici prvog poluvremena postigao srpski internacionalac.

Jedini pogodak na utakmici pao je posle kornera koji je u 31. minutu izveo Denis Man i sjajne reakcije Marka Momčilovića koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru.

Bivši fudbaler Javor Matisa natračao je na loptu i zakucao je u mrežu čime je, pokazalo se, postavio konačan rezultat, premda je FCSB imao šansu da duplira prednost iz kaznenog udarca koji u gol nije pretvorio Konstantin Budesku.

Ekipa FCSB sada zauzima drugo mesto na tabeli sa bodom manje i utakmicom više od vodećeg Kluža, dok Dinamo Bukurešt ostaje na sedmom mestu sa 16 osvojenih bodova.