Srbin pokrenuo Benfiku!

Autor: Boban Filipović
nedelja 20.12.2015.
19:40

Šampion Portugalije se mučio sa Rio Aveom u prvom poluvremenu na 'La Lužu', a onda je ulazak srpskog reprezentativca na poluvremenu popravio situaciju.

slbenfica.pt

'Orlovi' su poveli preko Žonasa već nakon četiti minuta igre, ali su gosti uzvratili nepunih deset minuta kansije preko Bresana.

Do odlaska na odmor nije bilo promena, na poluvremenu je trener Benfike Vitorija uveo u igru reprezentativca Srbije Ljubomira Fejsu umesto Samarisa, nešto kasnije i meksičkog napadača Himeneza umesto Mitrogluoa, i izmene su dale rezultat.

Žonas je svojim drugim golom na utakmici deset minuta pred kraj doneo novu prednost 'Orlovima', a sev dileme otkolnio je pomenuti 'džoker' Himenez dva minuta kasnije za konačnih 3:1.

Benfika zaostaje četiri boda za liderom i gradskim rivalom Sportingom i dva za drugoplsranim Portom, ali 'Lavovi' i 'Zmajevi' svoje mečeve 14. kola igraju večeras.