Srbi vode Mehelen ka Ligi Evrope, ''makazice'' Veselinovića!

ponedeljak 06.04.2015.
20:13

Ekipa bivšeg trenera Crvene zvezde Aleksandra Jankovića sjajno je startovala u doigravanju za plasman u Ligu Evrope. Ubedljivoj pobedi su najveći doprinos dali srpski internacionalci.

kvmechelen.be

Proteklog vikenda u Belgiji je započela plej-of, odnosno plej-aut faza takmičenja, a ekipa Mehelena takmiči se u grupi ekipa koje se bore za plasman na evropsku scenu, tačnije u Ligu Evrope.

Sinoć su sjajno startovali, savladali su Beveren rezultatom 4-1 na svom terenu, a u glavnoj ulozi bio je iskusni srpski napadač i ''devetka'' Mehelena Dalibor Veselinović, koji je postigao dva pogotka.

Trijumf Jankovićevog tima najavio je Hani, vodećim golom u 42. minutu, a najlepši trenutak meča dogodio se u 57, kada je Dalibor Veselinović, posle centaršuta Hanija, ''makazicama'' savladao golmana gostiju, za vođstvo Mehelena od 2-0.

Beveren se zatim vratio u igru autogolom Verdijea, ali da iznenađenja ne bude, pobrinuo se srpski trio u rredovima Mehelena. Prvo je u 76. minutu Milan Kosanović asistirao Kokaliku za ttreći gol, a tačku je stavio Veselinović, svojim drugim golom u 86. minutu, posle odličnog prodora Ivana Obradovića po levoj strani i još boljeg centaršuta.

Sva trojica srpskih internacionalaca su od prvog minuta bili u sastavu Mehelena i odigrali su ceo meč.

U prilogu pogledajte golove sa ove utakmice.